logo

گروه مهندسی ITG

گروه مهندسی ITG Information Technology Gates دارای مجوز فعالیت از وزارت بازرگانی به شماره ۱۹۶۹ با بهره گیری از متخصصین و مهندسین نرم افزار و فناوری اطلاعات از سال ۱۳۸۶ فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمود. عرضه خدماتی که نیازهای روزافزون مشتریان را برآورده سازد یکی از اصول مهم کاری این مجموعه قرار گرفت ، لذا به ارائه خدماتی مطلوب در چارچوب استانداردهای حاکم در دنیا همت گماردیم .
info@itgates.com
05138456205

روش های کاربردی برای نوشتن تیتر جذاب برای محتوا

تیتر

روش های کاربردی برای نوشتن تیتر جذاب برای محتوا


امروزه، نوشتن تیتری جذاب از خود محتوای مطلب مهم‌تر شده است. در این مقاله به این مسئله مهم پرداخته شده است.
<>


استفاده از کلمات جذاب و خلاق


یک تیتر جذاب سبب می‌شود تا خوانندگان تشخیص دهند که مقاله مورد نظر برای آنها مفید هست یا خیر. تیتر‌های خلاق و جذاب خوانندگان را تشویق می‌کند تا مطلب مورد نظر را بخوانند. کلیک روی مطلب است که مشخص می‌کند آیا مقاله شما مورد پسند خوانندگان قرار گرفته است یا اینکه بعد از مدتی به صفحات آخر گوگل منتقل خواهد شد.


انتخاب کلید واژ‌ه صحیح


انتخاب کلید واژه صحیح نقشی بسیار کلیدی و مهم در جذب مخاطب بازی می‌کند. از طریق جستجوی مناسب کلید واژه‌ها، می‌توان مخاطبان زیادی را جذب مطالب خود کرد.


کوتاه اما منحصر‌به‌‌فرد


بیشتر تیتر‌های مطالب به علت طولانی بودن و استفاده از واژه‌های معمولی، نمی‌توانند نظر مخاطبان را به خود جذب کنند. جالب است بدانید گوگل تیتر‌هایی که بیش از ۵۵ کاراکتر (حدود ۸ کلمه) در آنها استفاده شده باشد، امتیاز بسیار کمی می‌دهد.


استفاده صحیح از کلید‌ واژه‌ها


استفاده مناسب واژه‌ها در تیتر پست از اهمیت زیادی برخوردار است؛ اما استفاده از واژه‌های جذاب به هر قیمتی در تیتر‌ها اشتباه است و مخاطبان با خواندن مقاله به این نکته پی خواهند برد؛ بنابراین، تعادل در افزودن چاشنی کلید‌واژه بسیار مهم است.


تیتر باید با مطلب مرتبط باشد


یکی دیگر از نکات مهم در نوشتن تیتر،‌ مرتبط بودن تیتر با محتوا‌ی مقاله و انتقال مفهوم آن است. از نوشتن مطالب مبهم و نامشخص خودداری کنید؛ خوانندگان باید با خواندن تیتر بتوانند نسبت به خواندن یا نخواندن مقاله تصمیم بگیرند.


استفاده از واژه‌هایی که احساسات افراد را بر‌می‌انگیزد


واژه‌هایی همانند خوب، معمولی، بد، زیبا بسیار استفاده شده‌اند و به‌گونه‌ای یکنواخت و خسته‌کننده به نظر می‌رسند. به جای استفاده از این نوع واژه‌ها، می‌توان از واژه‌هایی همانند بی‌نظیر، شگفت‌انگیز، چشم‌نواز، خیره‌کننده و از این دست استفاده کرد. تیتر‌هایی که از این نوع کلمات استفاده می‌کنند، بسیار مورد استقبال واقع می‌شوند.


اعداد جادو می‌کنند


بیشتر تیتر‌ها با اعداد شروع می‌شوند؛ زیرا افراد را به خواندن مطلب جلب می‌کنند. افزودن اعداد به تیتر تاثیر زیادی داشته و باعث جلب نظر خوانندگان می‌شود.


عناوین پرسشی حس کنکجاوی افراد را بر‌می‌انگیزد!


کلماتی همچون «چرا»، « چگونه»، «چه‌چیز» و از این دست قبیل سبب می‌شوند حس کنجکاوی افراد تحریک شده و مجاب به خواندن مطلب شوند؛ بالاخص زمانی که مطلب در مورد مسائل روزمره و مشکل عام مردم باشد.


استفاده از ابزار‌های تولید‌کننده تیتر


آخرین مورد برای داشتن تیتری منحصربه‌فرد، ابزاری است که از طریق دادن ایده‌های مختلف در مورد موضوعی، به شما در یافتن تیتری بی‌نظیر و جذاب کمک می‌کند.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت