logo

گروه مهندسی ITG

گروه مهندسی ITG Information Technology Gates دارای مجوز فعالیت از وزارت بازرگانی به شماره ۱۹۶۹ با بهره گیری از متخصصین و مهندسین نرم افزار و فناوری اطلاعات از سال ۱۳۸۶ فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمود. عرضه خدماتی که نیازهای روزافزون مشتریان را برآورده سازد یکی از اصول مهم کاری این مجموعه قرار گرفت ، لذا به ارائه خدماتی مطلوب در چارچوب استانداردهای حاکم در دنیا همت گماردیم .
info@itgates.com
05138456205

فیسبوک با هوش مصنوعی می‌تواند تمایل به خودکشی در کاربرانش را تشخیص بدهد

فیسبوک

فیسبوک با هوش مصنوعی می‌تواند تمایل به خودکشی در کاربرانش را تشخیص بدهد


فیسبوک می‌خواهد که با اسکن پست‌های کاربران توسط یک هوش مصنوعی، آثار تمایل به خودکشی در آن ها را کشف کرده و جلوی این کار را بگیرد.
<>


برای این منظور هوش مصنوعی فیسبوک در صورت تشخیص خطر، پست افراد را نشانه گذاری می‌کند تا نیروهای انسانی کمپانی بتوانند کاربر را برای مراجعه به مراکز امدادی راهنمایی کرده یا در مواقع ضروری، با نزدیکان فرد برای کمک به او تماس بگیرند


به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،‌ این قابلیت ماه‌هاست که در ایالات متحده به طور آزمایشی راه اندازی شده، اما از امروز در دسترس کاربران کشورهای دیگر نیز قرار خواهد گرفت.


مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک با انتشار پستی در صفحه شخصی خود گفته که امیدوار است این ابزار بتواند به مردم یادآوری کند که هوش مصنوعی می‌تواند در «نجات جان افراد» موثر باشد.


زاکربرگ در ادامه از نتایج به کارگیری این ابزار سخن گفته و اعلام کرده که در مراحل آزمایشی، هوش مصنوعی یادشده توانسته که بیش از ۱۰۰ مورد اقدام به خودکشی را تشخیص بدهد.


البته ظاهرا فیسبوک هنوز تمایل ندارد که جزئیات زیادی را در مورد نحوه عمل این الگوریتم هوش مصنوعی در اختیار رسانه ها قرار دهد.


تنها چیزی که تا الان می دانیم، این است که فیسبوک برای تمرین دادن این هوش مصنوعی از پست های قدیمی کاربران استفاده کرده که در آن ها اثراتی از تمایل به خودکشی دیده شده؛


مثل پست هایی که مرتبا نظراتی مثل «حالت خوبه؟» یا «می تونم کمکت کنم؟» در زیر آن ها تکرار شده است.
با این وجود، مکانیزم عمل دقیق این هوش مصنوعی هنوز مشخص نیست و فیسبوک تا کنون سخنی در مورد آن به میان نیاورده است.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت